Wiele firm korzysta z pojazdów do prowadzenia działalności gospodarczej, a nie tylko duże firmy. Wiele małych firm może stać się bardziej konkurencyjnymi poprzez dodanie samochodu do floty. Czy potrzebujesz do transportu klientów, pracowników lub towarów, możesz potrzebować tego samochodu codziennie. Jednak przed zakupem lub leasingiem takiego pojazdu należy najpierw zadać sobie kilka pytań. Oto kilka uwag, o których należy pamiętać przed podpisaniem się na dokumentach.

Czy powinieneś kupić samochód elektryczny?

Po pierwsze, musisz się zastanowić, jakie korzyści przyniesie Ci Twój samochód w przyszłości. Podczas gdy zakup samochodu elektrycznego może być z góry droższy, na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze. W rzeczywistości, pojazdy elektryczne stały się w ostatnich latach znacznie bardziej przystępne cenowo. Na przykład, można kupić używanego Chevy Volta i otrzymać doskonały samochód dla swojej firmy za rozsądną cenę.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są ulgi podatkowe. Rząd oferuje ulgi podatkowe dla właścicieli firm, którzy inwestują w samochody hybrydowe. Należy najpierw porozmawiać z księgowym, aby sprawdzić, do jakiego rodzaju kredytów można się zakwalifikować. Być może trzeba będzie kupić konkretną markę i model pojazdu, aby uzyskać najlepszy możliwy kredyt.

Zobacz również:  Czym jest minicasco i dla kogo jest przeznaczone?

Czy powinieneś kupić lub wydzierżawić nowy samochód?

Jednym z powodów, dla których wielu właścicieli firm opóźnia uzyskanie samochodu dla swoich firm jest to, że może on być drogi. Średnia cena za nowy mały samochód to 70 000 złotych. Małe firmy mogą nie mieć wystarczająco dużo środków na zakup samochodu. Wszakże właściciele firm mają dużo wydatków, a na koniec dnia samochód może być zbędny.

Tutaj w grę wchodzi leasing. Możesz otrzymać droższy samochód dla swojej firmy, ale nie płacisz tak dużo. W ten sposób można uzyskać najlepszy samochód na rynku w cenie, na którą możesz sobie pozwolić. Dodatkowo, można odpisać część kosztów leasingu od podatków pod koniec roku.

Czy masz starszy pojazd, który możesz sprzedać?

Być może masz już samochód służbowy, a przy zakupie nowego można uzyskać bardzo dużo, jeśli można zamienić stary pojazd. Amortyzacja wejdzie w życie, ale należy rozważyć oszczędzanie pieniędzy, kiedy można.

Inną możliwością jest sprzedaż starego pojazdu na własną rękę, aby w ten sposób uzyskać więcej pieniędzy. To oczywiście wymaga więcej pracy i wysiłku, ale może skończyć się z tysiącami złotych więcej. To od Ciebie zależy, co chcesz zrobić i czy uważasz, że samodzielna sprzedaż jest warta zachodu.

Zobacz również:  Wymiana klocków hamulcowych - pełna koncentracja na układzie hamulcowym

Czy będziesz w stanie zarobić na ubezpieczenie?

Kiedy wielu właścicieli firm kupuje nowy samochód, myślą tylko o miesięcznych płatnościach. Starają się budżetować tylko to, co powoduje problemy, gdy pojawiają się dodatkowe wydatki. Jednym z największych wydatków, jakie będziesz miał na nowy samochód, jest ubezpieczenie.

W Twoim najlepszym interesie jest przyjrzeć się ubezpieczeniu przed zakupem samochodu. Powodem tego jest to, że składki będą się różnić w zależności od marki i modelu samochodu, który kupisz. Płacenie ubezpieczenia dla dwóch różnych samochodów może być różnicą w płaceniu setek złotych rocznie. Uzyskanie samochodu dla swojej firmy jest drogie, więc nie utrudniaj go sobie bardziej niż to konieczne.

Twoja firma może naprawdę skorzystać z nowego samochodu. Tak długo, jak będziesz mądrze realizował proces zakupu lub leasingu, będziesz czerpał korzyści przez kolejne lata. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj swoich pracowników o ich opinie.