Czyste i zadbane auto dobrze świadczy o jego posiadaczu, prawda? O takiej osobie można się wypowiadać w samych superlatywach, zgadza się? Dzięki temu można wyczytać niektóre cechy osobowości. Jednak dbanie o samochód nie jest takie proste. Szczególnie, gdy mieszkamy w mieście i nie możemy sobie pozwolić na mycie ręczne. Oczywiście są myjnie, które idealnie zadbają o nasz lakier. Jednak warto czasami poświęcić kilka chwil na dokładną pielęgnacje nadwozia. Myjnie bezdotykowe znajdują się praktycznie w każdym mieście. Jest ich bardzo dużo. Tylko trzeba umiejętnie podejść do sprawy, ponieważ nie wszystkie zdają egzamin. Odpowiedni dobór detergentów myjących, odpowiednie ciśnienie wody będzie tutaj kluczowym aspektem, zgadza się?

Takich miejsc unikaj!

Jeśli myjnie bezdotykowe przed dłuższy czas nie są oblegane przez kierowców, to z pewnością nie masz tam czego szukać. Niektórzy przedsiębiorcy świetnie dbają o swój biznes, co przekłada się na dobre zarobki. Często na stanowiskach można znaleźć szczotki do mycia ręcznego, zgadza się? Zazwyczaj są one słabej jakości i posiadają wiele defektów. Niejednokrotnie zdarzało się, że po zastosowaniu tego urządzenia nasz lakier nadawał się jedynie do polerowania bądź co gorsza do odświeżenia. Należy zwracać uwagę właśnie na takie przedmioty. Chemia w takich miejscach powinna być najlepszej jakości. Dobre detergenty poznasz gołym okiem.

Zobacz również:  Wosk do samochodu - rodzaje wosków

Wszędzie to samo, a jednak co innego!

Podjeżdżając na myjnie bezdotykowe z pewnością zauważysz wiele funkcji do wyboru na panelu, prawda? Jest to normalne. Każda placówka posiada właśnie taki urządzenia. Jednak czasami naciskając przycisk “aktywna piana” spotykamy się z badziewnym detergentem, który tak naprawdę nie zmywa najgorszego brudu na naszym aucie. Często się z tym spotykamy, zgadza się? Tylko nieliczne myjnie nie oszczędzają na takich substancjach i to powinieneś od razu wychwycić. Wtedy całe auto jest śnieżnobiałe, a wszystkie niedoskonałości w postaci piachu, brudu przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Dzięki temu nie wyrzucisz pieniędzy w “błoto”. Koszt takiego mycia często waha się w granicach pięciu do dwunastu złotych. Wszystko zależy od przelicznika, wielkości auta i wielu innych aspektów. Trzeba się jednak liczyć z tym, że musimy mieć rozmienione pieniądze, ponieważ nie zawsze znajdziemy rozmieniarkę banknotów.

Jak sami widzicie myjnie bezdotykowe przynoszą wiele korzyści, ale mogą wyrządzić również wiele złego. Oznacza to, że należy kierować się tylko w sprawdzone miejsca. Najlepiej poradzić się kogoś znajomego, który posiada doświadczenie na tym polu i będzie wstanie nam odpowiednio doradzić. Ewentualnie można skorzystać z wielu stron branżowych, które znajdziemy w internecie. Opinia ludzi często pomaga. Jednak warto pojechać i sprawdzić miejsce na własnej skórze. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że nie każdy przedsiębiorca dba o swój biznes i inwestuje w niego swoje oszczędności. Dlatego niektóre myjnie bezdotykowe są naprawdę bardzo słabej jakości i mogą wyrządzić wiele szkód.

Zobacz również:  Malowanie natryskowe lakieru samochodowego