Wszyscy to zrobiliśmy, kupiliśmy samochód, który uważaliśmy za nasz wymarzony samochód, tylko po to, aby go znaleźć, a następnie spędza pół następnego roku, powoli dodając nam opłaty, aż kosztował cię tak wiele, że lepiej byłoby jeździć na rowerze! Czasami, można się spodziewać, że zawsze trzeba podjąć dużo pracy. Dla tych, którzy szukają bardziej niezawodnego środka transportu, oto kilka wskazówek podczas poszukiwania następnej wymarzonej maszyny.

Ważne jest, aby zdecydować, gdzie kupić, można dostać bardzo dużo prywatnie i zawsze można spotkać się z osobą, która posiadała auto wcześniej, choć muszę przyznać, że nie zawsze był to świetny pomysł. Jeśli udajesz się do dealera, płacisz składkę, ale okres gwarancji wynosi co najmniej 3 miesiące (zgodnie z prawem), niektóre z nich oferują przedłużenia i dodatki. Po prostu nie daj się ponieść ochronie farby i nowej macie podłogowej. Dobrym miejscem do rozpoczęcia wyszukiwania są samochody używane, zbierając razem wyniki z ponad 2000 dealerów i oferując bezpłatną kontrolę historii (wszyscy słyszeliśmy przerażające historie wybitnych finansów lub skradzione samochody!), a jeśli w końcu masz kłopoty, 12-miesięczną gwarancję.

Zobacz również:  Uważaj na tunele

Chcesz znaleźć coś z przyzwoitą reputacją. Jeśli samochód był z usterką, kiedy był nowy, to jest szansa, że nie jest tak gorąco teraz. Nowsze Skoda, VW, BMW i Audi to tylko kilka nazw, które przychodzą na myśl i które cieszą się dobrą reputacją jakości wykonania. Pomyśl, jak długo będzie trwał dobrze obsługiwany pojazd.

Ważne jest, abyś pomyślał, jak długo będziesz jeździł samochodem. Focus i Mondeo od Forda to wspaniałe samochody, zbudowane dobrze, dobrze wyposażone, każdy jest najlepszy w swojej klasie, a każdy mechanik w kraju ma dostęp i prawdopodobnie zapasy tanich części. Idealny? Nie. Jeśli nie kupujesz wydania specjalnego i chcesz go tylko przez kilka lat, pamiętaj, że te samochody są wszędzie. Zawsze na sprzedaż są setki, a więc wartość spada szybciej niż się spodziewasz. Jeśli planujesz wsiąść do samochodu na dziesięć lat, to są one idealne! Jeśli rozważasz zapłacić trochę więcej za samochód, który nie będzie amortyzował się tak szybko, VW Golf lub BMW serii 3 – są dobrym rozwiązaniem.

Zobacz również:  Czym jest minicasco i dla kogo jest przeznaczone?