Jedziesz po głównej drodze z prędkością 90 km/h i nagle pies pędzi przed samochodem, co robisz? Oczywiście, można użyć hamulców, aby zatrzymać auto. Brzmi prosto, ale czy jest to takie proste? Wszystkie elementy uwzględnione, ważne jest abyś po prostu nacisnął na pedał hamulca aby zatrzymać pojazd. W związku z tym, trzeba zagwarantować, aby twoje klocki hamulcowe były niezawodnie i w doskonałym stanie. Z drugiej strony, gdy słyszysz skrzypienie i uderzający dźwięk z Twojego samochodu, zwłaszcza gdy naciskasz na pedał hamulca, zrozumiałeś, że jest to idealna okazja do wymiany klocków hamulcowej.

Oznaki, że klocki hamulcowe powinny zostać wymienione

Kiedy naciskasz pedał hamulca stopą i pedał hamulca zaczyna bić lub wibrować, bez wątpienia wiesz, że Twój pojazd potrzebuje nowych klocków hamulcowych. Klocki hamulcowe są zużyte z powodu ciepła i zaczynają bić. Upewnij się, że zabierzesz swój samochód do technika, który dokona zmiany klocków hamulcowych, aby zająć się tym problemem.

Gdy naciskasz na pedał hamulca i usłyszysz kliknięcie, jest to niewątpliwie znak, że musisz wymienić zużyte hamulce. Tak, producenci zapewniają, że wszystkie pojazdy są wprowadzane z gadżetem, który zapobiega klikaniu lub grzechotaniu klocków hamulcowych po obciążeniu pedału hamulca, jednak w przypadku, gdy mimo wszystko wydaje on dźwięk, wtedy bez wątpienia wiesz, że klocki hamulcowe wymagają wymiany.

Czy oprócz klikania lub grzechotania samochód wydaje krzykliwy dźwięk, który całkowicie zniechęca Cię do hamowania? Co powoduje ten dźwięk? Dzieje się tak, gdy metalowa podkładka wchodzi w interakcję z tarczą hamulcową, co powoduje obrzydliwy dźwięk, który jest wyraźnym wskaźnikiem, że klocki hamulcowe są wykończone i trzeba je zastąpić.

Zobacz również:  Malowanie natryskowe lakieru samochodowego

Czy słyszysz trzaskający lub piskliwy dźwięk z hamulców przy obciążeniu? Wszystko, co weźmiesz pod uwagę, to straszny znak! Metalowa płyta i metalowy zacisk ocierają się o siebie; to jest dźwięk metalu na metalu. Oznacza to, że nie tylko klocki hamulcowe są całkowicie wyczerpane i wymagają wymiany, jednak ty również musisz wymienić swoje tarcze lub wyregulować je przez zaufanego i wykwalifikowanego technika. Biorąc pod uwagę te warunki, należy dbać o swój pojazd; nie dawać mu szansy na osiągnięcie punktu, w którym hamulce zaczynają się miażdżyć lub wydawać hałaśliwy.

Czy kierujesz własnym pojazdem? Z drugiej strony trzeba znać swój pojazd dobrze i posiadać zdolność do wykonywania drobnych napraw w razie potrzeby. Istnieją pewne oznaki wizualne, które pokazują, że klocki hamulcowe wymagają wymiany; na przykład, gdy klocki hamulcowe są bardzo wyczerpane, powodują one głębokie wycięcie, które jest zauważalne na tarczach i przypominają bruzdy na płycie gramofonowej. W przypadku, gdy te sekcje okażą się być głębokie, należy również wymienić tarczą. W ten sposób należy podjąć próbę i dokonać wyczerpującej optycznej rejestracji klocków hamulcowych w celu ich zastąpienia w odpowiednim czasie.

Czy Twój samochód ciągnie się na drugą stronę ulicy? Może to oznaczać, że należy wymienić klocki hamulcowe. Przy uruchamianiu hamulców, jeśli samochód ciągnie na drugą stronę ulicy nawet bez obracania kierownicy, oznacza to, że klocki hamulcowe niszczą się nierównomiernie, a wymiana klocków hamulcowych jest niezbędna.

Urządzenia wymagane do wymiany klocków hamulcowych samemu

Tak, to nie jest tak bardzo, że kłopotliwe! Serwis czy warsztat poradzi sobie z samochodem za opłatą, więc dlaczego nie dowiedzieć się, jak zrobić niektóre z tych małych zadań samodzielnie. Oszczędzi Ci to sporo zasłużonej gotówki. Zastąpienie klocków hamulcowych nie jest czymś nadzwyczajnym; możesz to zrobić bez niczyjej pomocy z pomocą kilku narzędzi. Z drugiej strony, musisz posiadać kilka narzędzi, które będą pomocne, gdy pomoc jest rozpaczliwie potrzebna.

Zobacz również:  O czym pamiętać oddając samochód do wypożyczalni?

Powinieneś zachować instrukcję obsługi swojego samochodu, tak aby podczas próby wykonania małej naprawy z dala od Twojego warsztatu będziesz wiedział, gdzie ustawione są punkty mocowania podnośnika, jaka jest waga Twojego pojazdu i jaka jest grubość jego tarczy.

Musisz kupić podnośnik i podpórkę pod podnośnik i trzymać je przy sobie tak, że kiedy musisz wymienić swoje klocki hamulcowe, narzędzia te są pod ręką. Podnośnik jest używany do podnoszenia pojazdu, a wspornik podnośnika utrzyma pojazd podniesiony, abyś mógł wykonać wszystkie prace naprawcze. Rozsądnie jest kupić podstawkę pod podnośnik, która poradzi sobie z ciężkością Twojego samochodu.

Zawsze miej dodatkowe klocki hamulcowe dla swojego samochodu w domu, tak, że jeśli jest kryzys, to możesz je zamienić bez robienia wycieczki do sklepu z częściami samochodowymi. Tak, układ hamulcowy jest kluczowy; urządzenie to zmodyfikuje cylinder zacisku hamulcowego do nowych klocków hamulcowych, które zostaną zamontowane w samochodzie. Po wprowadzeniu nowych klocków hamulcowych, trzeba zastosować olej hamulcowy między klockami i poduszkami hamulców. Moment obrotowy mocowania i klucz do kół to inne wygodne narzędzia, które trzeba trzymać w bagażniku, aby wykonać wszystkie drobne naprawy i obsługę samochodu. Jest to jednorazowe przedsięwzięcie, które pozwoli Ci później zaoszczędzić sporo gotówki.